نمایش نوار ابزار

پیام تبریک مهندس آذروش به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان

سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا ، طی پیامی عید بزرگ اسلامی قربان را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت.

متن پیام مهندس ولی آذروش به شرح زیر می باشد:

عید سعید قربان، یادآور خاطره‌ی جاودانه بندگی حضرت ابراهیم(ع) و فرزندش اسماعیل است و به ما می‌آموزد که در مسیر تقرب به پروردگار، باید از هر چه دلبستگی است دست فرو شسته و هر آنچه را که خدای متعال بر آن امر نموده، بر پای داریم تا در زمره صابران و بندگان الهی قرار گیریم.

عید قربان، عید از خود گذشتی و عید پایداری است. این عید  تجلی عشق بنده به خداست؛ عید رهایی از هرگونه تعلقات وپیرایه های دنیوی و در یک کلام “رهایی از آنچه غیر خدایی است”.

این فلسفه الهی را می‌توان به خوبی در مناسک حج یافت آنجا که انسان در عرفات به شناخت می‌رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی ورسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می‌کند و از شیطان برائت می جوید.

دهمین روز از ماه ذی الحجه سالروز مرور درس بزرگ انسانیت و برترین جلوه عبودیت است تا همواره بیاد داشته باشیم که پرتو عشق الهی تنها در سایه خلوص اندیشه و تبری جستن از هوای نفس قلوب بندگان را روشن کرده و آنان را از ظلالت و گمراهی می‌رهاند.

اینجانب، فرا رسیدن عید سعید قربان را به تمامی هموطنان و همکاران گرامی تبریک گفته و از پیشگاه خداوند برای همه مسلمانان جهان و مردم عزیز ایران سعادت و عزت ابدی خواستارم.

 

 

چاپ صفحه

بازدید: ۳۵۸۴

مطالب مشابه
دیدگاه ها