نمایش نوار ابزار

مهندس آذروش در نشست مدیران هلدینگ آتیه صبا:
در واگذاری شرکت‌ها و خروج از بنگاه‌داری مصمم هستیم

چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا با اشاره به سیاست اصلی دولت مبنی بر خروج از بنگاه داری، اظهار کرد: تمام تلاش ما در سال جاری حرکت به سمت واگذاری تمام شرکت‌های زیر مجموعه آتیه صبا است و در این راه مصمم هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، مهندس ولی آذروش در نشست با مدیران هلدینگ آتیه صبا ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع)، گفت: واگذاری شرکت‌های دولتی و نیمه دولتی به بخش خصوصی تاکید مقام معظم رهبری و مجموعه نظام تصمیم گیر کشور است که در همین راستا صندوق بازنشستگی کشوری نیز تمام شرکت‌های زیر مجموعه خود را واگذار خواهد کرد.
وی افزود: اولویت اصلی هلدینگ آتیه صبا در سال ۹۷ واگذاری شرکت‌ها به بخش خصوصی است و دولت محترم نیز در این زمینه بسیار مصرانه ورود کرده است. سیاست خروج از بنگاه‌داری استراتژی اصلی صندوق بازنشستگی و شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا است.
مهندس آذروش با بیان اینکه در واگذاری ها سه اصل صحت، سرعت و دقت باید مد نظر قرار گیرد، یادآور شد: البته لازم به توضیح است که سرعت به معنای گریز از قانون نیست بلکه باید با رعایت تمام موازین و شرایط قانونی عمل شود. همچنین دقت به معنای کارِ کارشناسی در زمینه واگذاری‌هاست تا این مهم به صورت تخصصی پیگیری شود.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا تصریح کرد: صد در صد شرکت‌های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری باید به بخش خصوصی واگذار شود و آتیه صبا در این زمینه مصمم و سرآمد است.
وی با تاکید بر اینکه تمام جلسات کارشناسی واگذاری‌ها باید با حضور نماینده سازمان حسابرسی کشور برگزار شود، خاطرنشان کرد: در حال سرعت بخشیدن به موضوع واگذاری‌ها هستیم و اطلاعات مربوط به شرکت‌ها با جزئیات آن جمع‌آوری و گردآوری می شود.

چاپ صفحه

بازدید: ۳۱۳۰

مطالب مشابه
دیدگاه ها