نمایش نوار ابزار

مهندس آذروش در بازدید از مجتمع مس تکنار در بردسکن

دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷

باید از تمام ظرفیت های معادن مس تکنار استفاده کرد/ پتانسیل های نهفته در این خاک به نفع اشتغال بیدار شود

مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و معاون سرمایه گذاری واقتصادی هلدینگ آتیه صبا از کارگاه و معدن مجتمع مس تکنار در شهرستان بردسکن و واقع در استان خراسان رضوی، بازدید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، مهندس آذروش طی این بازدید با تاکید بر افزایش ظرفیت این مجتمع، اظهار کرد: «ظرفیت فعلی تولید در معدن مس تکنار علیرغم تلاش های صورت گرفته همچنان به نقطه ایده آل نرسیده است و باید به صورت کامل از آن بهره برداری کرد.»
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا در میان استقبال کارکنان و کارگران مجتمع مس تکنار، خاطرنشان کرد: «بسیاری از کارشناسان فلز سال ۲۰۱۸ را مس اعلام کردند و پیش بینی ها بر این است که این فلز در اقتصاد جهانی تا چند سال آینده نقش تعیین کننده ای خواهد داشت، بنابراین مدیریت مجموعه باید با انضباط هر چه بیشتر و تلاش شبانه روزی، بهره وری این معدن را در انواع فلزات قابل استخراج بالا ببرد.»
وی ضمن بازدید از آزمایشگاه مجتمع مس تکنار، تصریح کرد: «برنامه ریزی و استراتژی این شرکت باید به گونه ای باشد که در میان مدت آزمایشگاه مس تکنار به آزمایشگاه مرجع در منطقه تبدیل شود، چرا که امکانات و پتانسیل های موجود در این آزمایشگاه قابلیت تحقق این امر را دارد.»
مهندس آذروش یادآور شد: «معدن مس تکنار بردسکن یکی از بزرگترین تولید کننده های کنسانتره مس درایران و یکی از قدیمی ترین معادن مس در استان خراسان رضوی است که باید از تمام ظرفیت های آن به نفع ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی کشور بهره گرفت.»
مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا همچنین ضمن بازدید از تونل های چند کیلومتری معدن مس تکنار، گفت:«ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا از لحاظ ذخایر معدنی است. پتانسیل های فراوانی در این خاک نهفته است که می تواند نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشور ایفا کند. بنابراین باید تمام همت خود را برای بهروری بیشتر در این معدن به کار بگیریم تا ضمن حفظ اشتغال بتوانیم میزان بیشتری از نیروی انسانی را مشغول به کار کنیم.»
گفتنی است مجموعه معادن مس تکنار یکی از غنی ترین معادن پلی متال کشور (حاوی عناصری مانند مس ، سرب ، روی ، مولیبدن و… ) است که در استان خراسان رضوی و در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان بردسکن واقع شده است. وجود واحد تغلیظ به روش فلوتاسیون با ظرفیت خوراک دهی ۳۰۰ تن در روز و همچنین واحد تغلیظ به روش لیچینگ با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال امکان تولید بیش از ۲۰ تن کنسانتره در روز را برای شرکت مجتمع معادن مس تکنار فراهم آورده است. فعالیت اصلی این شرکت تولید کنسانتره مس به روش فلوتاسیون و لیچینگ از مجموعه معادن مس تکنار است. گفتنی است در سال ۱۳۸۶ ۴۰% سهام این شرکت به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شده ‌است.
مهندس آذروش مدیرعامل شرکت آتیه صبا به همراه هیئت مدیره و معاونان از تمام بخش های این مجتمع بازدید به عمل آوردند که این بازدید در میان استقبال کارگران و کارکنان این مجتمع صورت گرفت.

چاپ صفحه

بازدید: ۵۴۰۲

مطالب مشابه
دیدگاه ها