نمایش نوار ابزار

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا مطرح کرد؛
«آتیه صبا» پیشگام در خروج از بنگاه داری / واگذاری ها وارد فاز عملیاتی می شود

پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا مجموعه ای است پیشگام، که در راستای تکالیف دولت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستور وزیر محترم برای خروج از بنگاه‌داری و واگذاری شرکت های تابعه، اقدام عملی و کارشناسی انجام داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، مهندس آذروش در نشست با مدیران ارشد ضمن تاکید بر اهمیت خروج دولت از تصدی‌گری و بنگاهداری گفت: خوشبختانه شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا از سال گذشته موضوع خروج از بنگاهداری را که در جهت سیاست های اصل ۴۴ ابلاغی مقام معظم رهبری و تاکید دولت محترم بود را در دستور کار قرار داد و در این زمینه به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.

وی افزود: در شرکت آتیه صبا تیم قدرتمندی برای عملیاتی نمودن خروج از بنگاه داری شکل گرفته که تمام ابعاد آن در جهت منافع ملی و بازنشستگان بازنشستگان بررسی و به زودی وارد فاز عملی خواهد شد و در این مسیر مدیرعامل و هیئت مدیره محترم صندوق بازنشستگی کشوری نیز تلاش می‌کنند تا به تحقق سیاست خروج از بنگاه‌داری کمک کنند.

مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا با بیان اینکه خروج از بنگاه داری می‌تواند به افزایش بهره وری و تبدیل دارایی های نیمه مولد به مولد منجر شود، اظهار کرد: فعال کردن بخش خصوصی به طور قطع ضمن حفظ سطح اشتغال موجود با توسعه سخت افزاری و نرم افزاری و اصلاح ساختارهای فنی و مالی، موجب افزایش آن نیز خواهد شد، که در این زمینه دولت با واگذاری شرکت ها، نسبت به تقویت بخش خصوصی و افزایش کارآیی در بخش دولتی کمک خواهد کرد.

مهندس آذروش با اعلام این خبر که امید است در آینده بسیار نزدیک سهام شرکت‌های مدنظر و مطالعه شده از طریق مزایده و یا در فرابورس و بورس ارائه شوند، یادآور شد: مسئله واگذاری شرکت ها، به بخش خصوصی باید با کار کارشناسی دقیق انجام شود، که در این شرایط می تواند موجبات رشد و توسعه اقتصادی کشور را در برابر هرگونه تهدیدات تضمین نماید.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، با اشاره به فواید خصوصی سازی در زمان تحریم، گفت: در دوران تحریم بخش خصوصی و بویژه شرکت های کوچک کمترین میزان ضرر و زیان ناشی از آن را متحمل می شوند. دوران تحریم فرصت بسیار ارزشمندی است تا بخش های مختلف دولت تصدی‌گری را رها کرده و آن را به بخش خصوصی واگذار کند. این موضوعی است که همواره مورد تاکید دولت و وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است.

چاپ صفحه

بازدید: ۴۹۸۱

مطالب مشابه
دیدگاه ها