نمایش نوار ابزار

عملکرد شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ بررسی شد

چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷

عملکرد ۶ ماهه ابتدای سال ۹۷ شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در هلدینگ سرمایه گذاری آتیه صبا مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، در جلسه بررسی عملکرد و اقدامات صورت گرفته در شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی برای سال ۹۷ افزایش درآمد و کاهش هزینه پیش بینی شده بود که در این راستا اهداف و اقداماتی صورت گرفت.

بنا براین گزارش رشد ۹۰ درصدی سود قبل از کسر مالیات نسبت به مدت به مدت مشابه سال گذشته و افزایش ۳ درصدی ضریب اشغال اتاق نسبت به بودجه پیش بینی شده، از جمله اقدامات صورت گرفته در این شرکت بوده است. گفتنی است هتل هایی که بیشترین ظرفیت اشغال را طی شش ماهه اول سال ۹۷ داشته اند، عبارت اند از هتل های ماکو، جلفا، مریوان، زنجان، لاهیجان و آستارا.

همچنین در این شرکت ضمن استفاده بهینه از دارایی های شرکت جهت ارتقا درآمد، در ساختار ستادی کاهش تعداد نیروی انسانی با توجه به تورم نیرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته صورت گرفت.

از جمله اقدامات صورت گرفته کنترل هدفمند هزینه ها بوده است که در مجموع افزایش ۷ درصدی در هزینه های اداری و عمومی و ۶ درصدی در بهای تمام شده خدمات ارائه شده را منجر شده است. همچنین در کلیه هتل ها HSE اجرا شده است.

در گزارش شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی همچنین به سایر اقدامات از جمله نظارت مستمر بر عملکرد هتل ها و برگزاری جلسات ارزیابی در مقاطع سه ماهه در سال جاری و ساخت تالار هتل جهانگردی لارستان، افزایش ظرفیت پذیری هتل ارومیه برای ۲۰۰ نفر و احداث واحد هتل اقامتی مریوان، اشاره شده است.

همچنین در این گزارش آمده است که با توجه به وضعیت اکثر هتل‌ها به لحاظ قدمت و فرسودگی و با توجه به وجود رقبای حرفه ای مانند مسافرخانه ها، ویلاهای شخصی و غیره که با نازلترین قیمت نسبت به ارائه خدمات اقدام می نمایند و به منظور حفظ ضریب اشغال و حفظ مشتریان این شرکت علاوه بر کاهش میانگین نرخ فروش نسبت به ارتقاء کیفی خدمات و همچنین به روز رسانی دانش کارکنان به برگزاری دوره‌های آموزشی اقدام نموده است که تاثیرات آن در میزان افزایش ضریب اشغال اتاق مشاهده شده است.

چاپ صفحه

بازدید: ۱۴۵۵

دیدگاه ها