نمایش نوار ابزار

در نشست مدیرعامل با مدیران و معاونان شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا مطرح شد؛ تاکید بر تعیین تکلیف شرکت های بدون بازده/ تبعات استفاده از بازنشستگان به عهده شرکت ها است

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

نشست مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا با مدیران و معاونان برگزار و در خصوص موضوعات مختلفی از جمله لزوم افزایش سرمایه شرکت و همچنین استفاده از تمام پتانسیل های نیروی انسانی در مجموعه مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.
مهندس ولی آذروش در این نشست ضمن تاکید بر جایگاه بودجه بندی دقیق در شرکت های زیر مجموعه اظهار کرد: پرداخت ۲۵ درصد از بدهی انباشت شده شرکت آپادانا سرام به بانک صادرات بر مبنای قانون رفع موانع تولید یک حرکت با تدبیر بود که اگر صورت نمی گرفت ضرری سه برابری متوجه شرکت می شد.
وی افزود: احکام کمیته نظارت بر شرکت ها در حال تدوین است که در آینده نزدیک به طور جد به وظایف خود عمل خواهد کرد. پایش شرکت ها و حضور در مجامع آن ها باید از سوی مدیران و معاونان با جدیت بیشتری پیگیری شود.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا همچنین با تاکید بر ممنوعیت استفاده از بازنشستگان در شرکت های زیر مجموعه گفت: استفاده از افراد بازنشسته در شرکت های زیر مجموعه با تاکید وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری ممنوع است و شرکت ها باید در قبال تخطی در این موضوع به طور جدی پاسخگو باشند.
وی با بیان اینکه نیروی انسانی مهمترین عامل افزایش بهره وری اقتصادی در مجموعه است، افزود: باید از تمام نیروی انسانی به طور کامل استفاده شود. پتانسیل‌های تخصصی و علمی افراد در مجموعه آتیه صبا باید در جای خود استفاده شود.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا همچنین با تاکید بر استفاده از اتوماسیون پیشرفته در نظام اداری مجموعه گفت: به طور قطع یکی از عوامل تسهیل در امور هر مجموعه ای استفاده از اتوماسیون پیشرفته است که سبب می شود از حجم زمان سپری شده جلوگیری کند و البته در هزینه نیز صرفه جویی شود.
وی همچنین یادآور شد: کمیته سرمایه گذاری باید با قدرت به فعالیت ادامه دهد و طرح های قابل قبول و کارشناسی را مصوب کنند. ماهیت شرکت آتیه صبا، سرمایه گذاری است و نباید از اهداف تعریف شده آن فاصله گرفت.
مهندس آذروش ضمن تاکید بر پیگیری هر چه سریعتر وضعیت شرکت های بدون بازده، گفت: باید در نظر داشت که موضوع واگذاری شرکت ها نیز همراه با کارِ کارشناسی و دقیق پیش رفته تا در راستای منویات دولت، وزارت محترم کار و صندوق بازنشستگی بحث خروج از بنگاه داری به طور کامل عملیاتی شود.
گفتنی است در حاشیه این جلسه از سایت جدید شرکت به آدرس www.atsabaco.com رونمایی شد.

چاپ صفحه

بازدید: ۴۹۷۴

مطالب مشابه
دیدگاه ها