نمایش نوار ابزار

به دنبال توسعه صادرات کفش ملی به کشورهای همسایه هستیم/توسعه بوم‌گردی در دستور کار آتیه صبا

چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

مهندس آذروش در پاسخ به بخش خبری شبکه پنج سیما مطرح کرد:

به دنبال توسعه صادرات کفش ملی به کشورهای همسایه هستیم/توسعه بوم‌گردی در دستور کار آتیه صبا

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا گفت: توسعه بوم‌گردی و ارائه خدمات به بازنشستگان در حوزه بوم‌گردی در ۴ منطقه به صورت پایلوت اجرایی خواهد شد. همچنین کفش ملی با تولید کفش‌های متنوع برای توسعه مقاصد صادراتی خود دورخیز کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، مهندس ولی آذروش در گفتگویی با بخش خبری شبکه پنج سیما به سوالات خبرنگار سیما در خصوص فعالیت‌های هلدینگ آتیه صبا پاسخ داد.
*از شرکت‌های زیر مجموعه شما طرح‌های خوبی در حال اجراست که یکی موضوع بوم‌گردی برای مردم و بازنشستگان کشوری است،در این مورد توضیح بفرمایید.
ضمن تشکر از شما و توجهی که به قشر عزیز و زحمت‌کش بازنشستگان دارید باید به استحضار مردم و بازنشستگان برسانم که مجموعه ما با تعداد ۶۵ هتل در سراسر کشور با ۵۰ درصد تخفیف به بازنشستگان عزیز خدمات ارائه می‌دهد. اخیراً نیز برای ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات، برنامه‌ریزی مفصلی در خصوص توسعه بوم‌گردی در مجموعه داشته‌ایم که در این راستا مناطق چالوس، اصفهان، زاهدان و یزد را برای این منظور در نظر گرفته شده است. از طرفی تورهای بوم‌گردی را به طور ویژه برای بازنشستگان عزیز با خدمات مناسب ارائه خواهیم کرد. همان طور که می دانید، بوم‌گردی، نسل سوم گردشگری در جهان است که آشنایی مردم با آداب، سنن، زبان، فرهنگ و هنر بخش لاینفک این نوع از گردشگری است. با برنامه ریزی که در مجموعه ایرانگردی و جهانگردی برای اجرای تورهای بوم‌گردی صورت گرفته است در چهار منطقه به صورت پایلوت عملیاتی می‌کنیم و همه مردم عزیز کشورمان نیز می‌توانند از این تورها استفاده نمایند. در مرحله بعد توسعه بوم‌گردی در سراسر کشور صورت خواهد گرفت که در این تورها نیز ارائه خدمات برای بازنشستگان عزیز با ۵۰ درصد تخفیف همراه خواهد بود.
*یکی از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ آتیه صبا، کفش ملی است. با توجه به ممنوعیت واردات کفش به کشور آیا کفش ملی امکان پاسخ به نیاز مردم را دارد؟
برنامه‌ریزی ما از ابتدای امسال بر مبنای نام‌گذاری سال، توسط مقام معظم رهبری، حمایت از تولید داخل و کالای ایرانی بوده است. سیاست ها و خط مشی آتیه صبا در این زمینه به شرکت‌های زیر مجموعه ابلاغ شده است. اما در خصوص کفش ملی، باید گفت که طراحی‌های منحصر به فردی بر اساس آرگونومی پای بازنشستگان جهت ارتقای سطح سلامت و ایمنی پاها انجام شده است که در این زمینه همکاری گسترده‌ای با مراکز آموزشی و دانشگاهی انجام گرفته است.
علاوه بر این، ۲۶۰ فروشگاه در سطح کشور داریم که بیش از ۱۷۵ تولید کننده با حدود ۱۵ هزار نفر نیروی کار در این حوزه مشغول به فعالیت هستند. با افتخار اعلام می کنیم که ضمن تثبیت اشتغال کارگران ایرانی، از هیچ کالای وارداتی در مجموعه فروشگاهی خود استفاده نکردیم. کفش‌های تولیدی با تنوع و تعدد رنگ و سلیقه برای همه رده‌های سنی از کودکان تا بزرگسالان به بازار عرضه شده است. همچنین باید گفت که مصوبه دولت در خصوص ممنوعیت واردات کفش به شدت مورد استقبال ما و تولیدکنندگان قرار گرفت و از همین جا به مردم ایران اعلام می‌کنیم که نشان کفش ملی با نوستالژی خاصی که برای مردم دارد، دوباره احیا شده است و امروز با جرات می توان گفت که فیل خفته نشان کفش ملی دوباره بیدار شده است.
*به لحاظ کیفیت، کفش ملی چه تغییراتی داشته است؟
کیفیت کفش‌های تولید شده در کفش ملی با نمونه های خارجی و با کیفیت برابری می‌کند و میزان استقبال مردم به آن گواهی بالا رفتن کیفیت این کفش ها است.
خوشبختانه علاوه بر بازار داخل، صادرات محصولات کفش ملی به کشورهای روسیه، افغانستان و پاکستان را آغاز کرده‌ایم و در آینده نزدیک با حضور در نمایشگاه‌هایی در کشور ترکیه و سایر نقاط سعی در شناسایی بازارهای هدف دیگر نیز خواهیم داشت.
جای خوشحالی است که ما در مجموعه کفش ملی با کمک تولیدکنندگان داخلی توانستیم کفش‌های با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مردم عزیزمان بگذاریم.

چاپ صفحه

بازدید: ۴۶۲۴

مطالب مشابه
دیدگاه ها