نمایش نوار ابزار

برگزاری موفق مجمع‌ عمومی‌ عادی‌ سالیانه شرکت‌ سرمایه‌ گذاری‌ آتیه‌صبا

دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

عملکرد شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا در سال مالی منتهی به اسفند ماه ۹۶ مورد تحسین سهامداران قرار گرفت .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا عملکرد این هلدینگ توسط سازمان حسابرسی کل کشور مطلوب و مقبول گزارش شد. برای صاحب نظران و متخصصین مجرب آشکار است که اخذ گزارش مطلوب و مقبول از سازمان حسابرسی به عنوان جدی ترین نهاد حسابرسی کشور صرفاً در صورت شفافیت کامل رویدادهای مالی امکان پذیر است .
براساس این گزارش عملکرد مالی هلدینگ آتیه صبا در سال ۱۳۹۵ از طرف سازمان حسابرسی مورد قبول واقع نشد و به بندهای حسابرسی و بازرسی متعددی مشروط گردید،که خوشبختانه در سال ۱۳۹۶ در سایه قانون مداری و تلاش و پیگیریهای مهندس آذروش ( مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا )، گزارش سازمان حسابرسی کل کشور درسال ۹۶ مورد تقدیرسهامداران قرار گرفت. این گزارش و تأئید سازمان حسابرسی به منزله پایبندی هلدینگ آتیه صبا و مدیریت ارشد آن به شفافیت سازمانی به عنوان مهمترین هدف گذاری دولت محترم و منشور صندوق بازنشستگی کشوری می باشد .
این گزارش می افزاید که شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا علیرغم رکورد اقتصادی در سال ۹۶ توانست از افزایش ۱۴ درصدی درآمدی و کاهش ۵ درصدی در هزینه ها به نسبت سال ۹۵ برخوردار شود . علاوه بر آن اقداماتی مانند خروج تدریجی شرکت آپاداناسرام از بحران و خروج شرکتهایی مانند هواپیمایی آسمان و کاغذسازی قائم شهر از ماده ۱۴۱ قانون تجارت طی سال ۹۶ از جمله دستاوردهای شرکت آتیه صبا بوده است .
درعین حال فعالیت های بسیاری طی یک سال گذشته صورت گرفت که می توان به برخی از اهم آن مانند : پایش مستمر و کنترل دوره ای شرکتهای زیرمجموعه با برگزاری سه ماهه جلسات ، بررسی برنامه و بودجه در طول سال به منظور اعمال دقیق تر، کنترل های مالی و نیز جلوگیری از انحرافات بودجه ای ، پیگیری جدی وصول سود سهام از شرکتهای سرمایه پذیر برای تقویت بنیه مالی سهامدار ( صندوق بازنشستگی کشوری و بازنشستگان عزیز )، تهیه برنامه استراتژیک شرکت ، اصلاح ساختار سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی و تلاش برای اجرای سیاست خروج از بنگاه داری ، شناسایی نقاط قابل بهبود شرکت بامقایسه آن با شرکتهای همتراز، کنترل عملکرد و برنامه و بودجه شرکتهای تابعه به صورت های فصلی ، وصول مطالبات انباشته شده و سنواتی توسط کارگروه تخصصی حقوقی ، خرید سهام ۱۰۰ درصدی شرکت تجهیزات ایمنی راهها ، ایجاد هم افزایی بین شرکتهای تابعه مانند شرکت آزاد راه شرق سپاهان و تجهیزات ایمنی راهها ، (این هم افزایی بین سایر شرکتهای تابعه نیز افزایش چشم گیری داشته است )، تدوین استراتژی های جدید در بهره وری بیشتر شرکتها با استفاده از استارت آپ ها و فن آوری های نوین و … اشاره کرد .
حمایت مضاعف از تولیدات داخلی و افزایش سهم بازار کالای ایرانی در سال حمایت از کالای ایرانی، افزایش بهره وری هلدینگ و شرکتهای زیر مجموعه در مواجه با نوسانات اقتصادی، اتخاذ تدابیر علمی برای عبور از تلاطمات اقتصادی محتمل ناشی از اعمال مجدد تحریم های ظالمانه ، افزایش سود مورد انتظار سهامدار و… که جزء برنامه های سال ۹۷ می باشد، اشاره شد .

چاپ صفحه

بازدید: ۴۵۹۱

مطالب مشابه
دیدگاه ها